Ekonomi

Superior Group hisseleri 4. çeyrek kazançları ve gelir artışıyla yükseldi

ST. PETERSBURG, Fla. – Superior Group of Companies, Inc. (NASDAQ:SGC) Wall Street’in hem kazanç hem de gelir beklentilerini aşarak kayda değer bir dördüncü çeyrek performansı bildirdi.

Şirketin çeyrek dönem için hisse başına kazancı (EPS) 0,22 dolar olarak gerçekleşerek 0,15 dolarlık analist tahminini aştı. Gelir de 142,86 milyon dolarlık beklentiye karşılık 147,2 milyon dolar olarak gerçekleşerek konsensüs tahminlerini geride bıraktı.

Bu olumlu kazanç sürprizi şirketin hisselerinde %2,96’lık bir artışa yol açtı.

Şirketin net satışları, 148,6 milyon dolar olarak kaydedilen bir önceki yılın dördüncü çeyreğine kıyasla %0,9 oranında hafif bir düşüş gösterdi. Satışlardaki düşüşe rağmen, net gelir bir önceki yılın dördüncü çeyreğindeki 2,2 milyon dolardan 3,6 milyon dolara yükseldi. Çeyrek için düzeltilmiş net gelir de önemli bir gelişme göstererek bir önceki yıl 0,9 milyon $ veya seyreltilmiş hisse başına -0,06 $ olan net zarardan 3,6 milyon $ veya seyreltilmiş hisse başına 0,22 $ net gelire dönüştü.

CEO Michael Benstock sonuçlarla ilgili olarak şunları söyledi: “2023’ü yılın en iyi çeyreğiyle kapattık; sıralı iyileşme, daha güçlü kârlılık ve devam eden pozitif nakit akışının yanı sıra önemli ölçüde iyileştirilmiş bir bilanço sağladık.” Benstock bu başarıyı doğru yönde ilerleyen temel unsurlara, güçlü elde tutma ve yeni müşteri kazanımlarına bağladı. Benstock, 2024 yılında şirketin performansı ve pazar payı büyümesi konusunda iyimser olduğunu ifade etti.

İleriye bakıldığında, Superior Group 2024 yılı için tüm yıl görünümünü sunarak, satışların 2023’teki 543 milyon dolarlık satıştan 558 milyon ila 568 milyon dolar arasında değişeceğini tahmin etti. Şirketin yıl için EPS beklentisi 0,61 ila 0,68 dolar olarak belirlendi. Ancak bu tahmin, analistlerin 0,77 dolarlık EPS konsensüsünün gerisinde kalırken, gelir beklentisinin orta noktası 567 milyon dolarlık konsensüs tahmininin biraz altında kalıyor.

Superior Group’un dördüncü çeyrek sonuçları ve önümüzdeki yıla ilişkin görünümü, büyüme ve kârlılığa stratejik olarak odaklanarak rekabet ortamında yol alan bir şirketi yansıtıyor.

Bu makale yapay zekanın desteğiyle oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şart ve Koşullar bölümümüze bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu